top of page

KARGO & İADE & DEĞİŞİM

KARGO

Ödemesi yapılmış olan siparişiniz, sipariş verdiğiniz günden sonra ki en geç 7 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilecektir. Hafta sonları ve resmi tatil süresince kargolama yapılmamaktadır. Siparişiniz kargo firması tarafından teslim alınıp işlendiğinde takip numaranız siparişinizi oluşturduğunuz e-posta adresine gönderilmektedir. EFT/Havale yöntemi ve kapıda nakit ödemeli siparişler için aşağıdaki koşullar geçerlidir;

  • 2 iş günü içerisinde ön onayı alınmayan kapıda ödemeli siparişler haber vermeksizin iptal edilecektir.

  • EFT/Havale yöntemi ile oluşturulan siparişler 2 iş günü içerisinde ödenmemesi halinde haber vermeksizin iptal edilecektir.

 

Sipariş İptal Talepleriniz İçin:

Siparişiniz hazırlık aşamasında ise eğer ürününüz henüz kargo yetkililerine teslim edilmediyse MUMUMsomycandle'a mumumsomycandle@gmail.com adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Kargoya teslimi yapılmamış siparişiniz ilk iş günü içerisinde iptal edilecektir.

İADE & DEĞİŞİM

İADE

MUMUMsomycandle'dan sipariş ettiğiniz ürünü, size veya gösterdiğiniz adresteki kişiye/kuruluşa teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış olması şartıyla 30 gün içerisinde hiçbir neden belirtmeden iade edebilirsiniz.

İade işlemlerinizin başlatılabilmesi için online destek bölümünden ya da mumumsomycandle@gmail.com adresine e-mail ile bilgi vermeniz gerekmektedir.

İade talebinizle ilgili MUMUMsomycandle'a bilgi verdikten sonra ürünü/ürünleri, faturanızla birlikte kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz.

Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

 

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

  • İade edeceğiniz ürünü orijinal faturası ve faturanın arkasında yer alan iade formunu doldurarak eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde MUMUMsomycandle'ın size belirttiği iade adresine yollamanızı rica ederiz.

  • İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmişse kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.

  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandıyla bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.

  • Eğer varsa, ürünün bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

  • Ürünler, kullanılmış ve tadilat yapılmış ise iadeleri kabul edilmemektedir.

  • Ürününüz MUMUMsomycandle tarafından teslim alındıktan sonra yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. İade işleminin onaylanması durumunda, ürün bedeli ödeme şekliniz doğrultusunda, e-mail adresinize gönderilen onay bildiriminden itibaren kullandığınız bankanın geri ödeme koşullarına göre tarafınıza geri ödenir. İadenizin, iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün adresinize kargo ile ücretsiz olarak geri gönderilir.

  • Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. Ödeme şekli ‘Havale/EFT’ ise para iadesi bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza 5 iş gününde geri ödenir. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-mail yoluyla bilgilendirme yapılır.

 

DEĞİŞİM

MUMUMsomycandle'dan sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış olması şartıyla 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.

Değişim işlemlerinizin başlatılabilmesi için online destek bölümünden ya da mumumsomycandle@gmail.com adresine e-mail ile bilgi vermeniz gerekmektedir.

Değişim talebinizle ilgili MUMUMsomycandle'a bilgi verdikten sonra ürünü/ürünleri, faturanızla birlikte kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz. Faturanın arkasındaki forma “Değişim Talebi” olduğunu yazılı olarak belirtip, değişim yapmak istediğiniz ürünün yerine hangi renk istediğinizi yazmanızı rica ederiz.

Ürününüzün/ürünlerinizin değişim koşullarına uygunluğu kontrol edildikten sonra değişim işleminin durumu size en kısa sürede e-mail ile iletilir. İstediğiniz ürün stoklarımızda mevcut ise 1 iş günü içerisinde size kargo ile ücretsiz olarak gönderilecektir. Ürün stoklarda yok ise ödediğiniz ücret ödeme şeklinize göre hesabınıza geri ödenecektir.

bottom of page